Porządek to tutaj sprawa priorytetowa, bo reprezentacyjny salon na długo pozostawia pierwsze wrażenie w pamięci naszych gości. Zasady feng shui mówią, że to miejsce powinno być bardzo jasne, nasłonecznione.

Tak więc budując dom pamiętajmy, aby usytuować salon od strony południowej, a ponadto wyposażyć go w duże, przestronne okna. To zapewni nam pełny dopływ naturalnego światła i sprawi, że uczynią tę przestrzeń niezwykle jasną.

Można to wrażenie bardziej spotęgować zawieszając w salonie lustra, dzięki czemu światła i energii będzie jeszcze więcej. Do salonu wstawiamy najlepiej okrągłe krzesła i fotele, ale nie tyłem do drzwi i nie obok siebie.

Stół postawiony w centralnym miejscu też powinien mieć łagodne, zaokrąglone kształty, może być ośmiokątny lub owalny. Gdyby się zdarzyło, że powstaną jakieś ostre, ścięte krawędzie wtedy neutralizujemy je żywymi roślinami.

Dobrze, jeśli w tym pomieszczeniu możemy mieć drewnianą podłogę. W zależności od funkcji salonu dobieramy kolorystykę: jeśli chcemy tu odpoczywać niech to będzie zieleń i błękit, a jeżeli tu chcemy być aktywni to otoczmy się kolorem czerwonym, żółtym lub pomarańczowym.