Porządek to tutaj sprawa priorytetowa, bo reprezentacyjny salon na długo pozostawia pierwsze wrażenie w pamięci naszych gości. Zasady feng shui mówią, że to miejsce powinno być bardzo jasne, nasłonecznione.

Kultowe tapety marburg poznań od zawodowców www.knokonferencje.pl elewacyjne płyty na elewacje płyty elewacyjne elewacje, lastryko

Tak więc budując dom pamiętajmy, aby usytuować salon od strony południowej, a ponadto wyposażyć go w duże, przestronne okna. To zapewni nam pełny dopływ naturalnego światła i sprawi, że uczynią tę przestrzeń niezwykle jasną.

Można to wrażenie bardziej spotęgować zawieszając w salonie lustra, dzięki czemu światła i energii będzie jeszcze więcej. Do salonu wstawiamy najlepiej okrągłe krzesła i fotele, ale nie tyłem do drzwi i nie obok siebie.

Stół postawiony w centralnym miejscu też powinien mieć łagodne, zaokrąglone kształty, może być ośmiokątny lub owalny. Gdyby się zdarzyło, że powstaną jakieś ostre, ścięte krawędzie wtedy neutralizujemy je żywymi roślinami.

Dobrze, jeśli w tym pomieszczeniu możemy mieć drewnianą podłogę. W zależności od funkcji salonu dobieramy kolorystykę: jeśli chcemy tu odpoczywać niech to będzie zieleń i błękit, a jeżeli tu chcemy być aktywni to otoczmy się kolorem czerwonym, żółtym lub pomarańczowym.