Jak urządzić sypialnię według zasad feng shui?

Sypialnia to szczególne miejsce w naszym mieszkaniu. Tutaj mamy odpoczywać po ciężkim dniu pracy, tutaj mamy się zrelaksować, wyciszyć.

Dobrze zorganizowana przestrzeń powinna nam w tym pomóc. Zatem musimy zadbać o to, by wszystkie szczegóły harmonijnie się ze sobą wiązały.

Nasze łóżko, najlepiej drewniane , dobrze jest ustawić głową do ściany, żeby mieć do niego dojście z trzech stron. Nie powinno stać pod oknem, na wprost drzwi wejściowych, ani na ścianie z tymi drzwiami.

Pozytywny wpływ mają też obrazy lub zdjęcia przedstawiające zdarzenia, które nam się dobrze kojarzą, bo miło jest patrzeć na coś takiego przed zaśnięciem i zaraz po przebudzeniu. Istotne jest też, aby zasłonki, pościel i narzuty były z naturalnych tkanin, a koce miłe i puszyste.

W sypialni nie powinniśmy mieć lustra oraz telewizora, który zaśmiecałby nasz umysł. Za to bardzo dobrym akcentem będą świece z wosku pszczelego, łagodzące, wyciszające i usuwające złą energię.

Harmonijnym dopełnieniem pomieszczenia mogą być drewniane, niskie szafki ustawione pod ścianą i ściany w łososiowym, białym lub brzoskwiniowym kolorze.