Związki – jak poradzić sobie po rozstaniu

Koniec związku, często jest osobistą tragedią. Życie traci wszelkie barwy i najchętniej zniknęlibyśmy z powierzchni ziemi. Zdarza się, że po rozstaniu jedna lub druga strona popada w załamanie lub depresje. Nie należy ignorować złego samopoczucia i należy mu przeciwdziałać od samego początku. Łzy są potrzebne.

Ponieważ to dzięki nim wyrażamy swój żal, do którego mamy pełne prawo. Jednakże nie można spędzić na płaczu i tęsknocie reszty życia. Taka postawa może prowadzić do bardzo negatywnych skutków psychologicznych. Jak rozpocząć nowy etap? Dlaczego warto uwierzyć, że koniec związku może być szansą na rozpoczęcie zupełnie nowego rozdziału?
Weź życie w swoje ręce i nie płacz więcej

Na początku warto poświęcić w miarę jak najkrótszy odcinek czasu na żal i upust nieszczęścia. Jednakże po zamknięciu tego etapu przychodzi moment, w którym trzeba koniecznie przejść do aktywnego działania i skutecznie zapomnieć o bólu złamanego serca.

Notoryczny smutek niczego nie zmieni. Natomiast życie dano nam tylko jedno i nie warto go marnować na nie mające końca unieszczęśliwianie. Po zakończeniu związku warto zadbać o relacje z bliskimi znajomymi, znaleźć nowych przyjaciół. Odzyskujemy bardzo dużą pulę czasu, którą w ciągu doby poświęcaliśmy drugiej połówce. Możemy go przeznaczyć na swój samorozwój, a także szukanie nowych pasji.

Warto także zatroszczyć się o poprawę wizerunku, co przekłada się na lepsze samopoczucie – szczególnie u kobiet. Nie bez powodu mówi się, że lekiem na stara miłość jest nowa. Dlatego warto poznawać jak największą liczbę nowych ludzi i spędzać czas poza murami domu w towarzystwie. Jednakże otwarcie na kolejne uczucie może nastąpić dopiero, gdy ostatecznie pożegnamy się z starym. W przeciwnym wypadku nowy związek mógłby przynieść wiele przykrości nowemu partnerowi, a co gorsza nieszczęśliwie się zakończyć.

Warto także skorzystać z pomocy psychologa lub przeprowadzić kilka bardzo szczerych rozmów z najbliższym przyjacielem, ponieważ to dzięki nim uwolnimy nasz ból i powoli wkroczymy na zupełnie nowa drogę, którą warto pokonać.