Ziołowa kąpiel: domowy sposób na urodę

Pragniesz się zrelaksować i odprężyć po ciężkim dniu pracy, a może brak Ci energii? Postaw na kąpiel z dodatkiem ziół. Te domowe „kosmetyki” dodane do gorącej wody ukoją Twoje ciało i zmysły. Zioła od dawna uznawane są za jedne z popularniejszych i skuteczniejszych kosmetyków oraz lekarstw.

Mają zbawienny wpływ na urodę oraz zdrowie. Przygotowana z nich kąpiel odpręża, poprawia krążenie, dotlenia i minimalizuje stres. Zioła w kosmetologii cieszące się największą popularnością to bez wątpienia rumianek, czarny bez, lawenda, krwawnik pospolity, lipa, pokrzywa oraz rozmaryn.

Do kąpieli relaksacyjnych w szczególności polecane są chmiel, jaśmin, lipa i rumianek. Jeśli pragniesz, aby kąpiel pobudziła Twoje zmysły użyj bazylii, bluszczu, eukaliptusa, lawendy, lub szałwii. Gdy Twoja skóra potrzebuje oczyszczenia, skorzystaj z czarnej porzeczki, mniszka lekarskiego, czy stokrotki.

Zioła dodane do kąpieli są idealnym domowym kosmetykiem pozytywnie wpływającym nie tylko na skórę, ale i na cały organizm. Poddawaj się zabiegom przynajmniej raz w tygodniu, by zauważyć efekty.