Zdolne kobiety i tak wygrają

Być może nie wszystkich dziwi fakt, że w praktycznym rozrachunku wiele kobiet doskonale radzi sobie w życiu zawodowym oraz publicznym i to bez pomocy jakichkolwiek parytetów. Dlaczego zatem udaje im się odnieść sukces? Całkiem zwyczajnie – dzięki talentowi, pracowitości i determinacji, czyli dokładnie w taki sam sposób, w jaki udaje się to mężczyznom.

Część feministek zdaje się nie doceniać płci pięknej, skoro sądzi, że właśnie parytet miałby w tym zakresie cokolwiek rozwiązać. Oczywiście nie można wykluczyć, że w pewnych sferach życia mógłby zwiększyć udział kobiet pod względem statystycznym, ale bynajmniej nie przesądza to, że jakość danej branży czy grupy zawodowej będzie z tego tytułu wyższa.

Byłoby tak jedynie wówczas, gdybyśmy przyjęli, że z racji przynależności do określonej płci ktoś dysponuje większymi możliwościami intelektualnymi czy poznawczymi. A tak przecież nie jest, choć na pewno można wyszczególnić pewne naturalne predyspozycje w różnych dziedzinach, które posiadają zarówno panie jak i panowie.