Radykalizm nie pomaga sprawie

Feminizm ma bardzo różne oblicza i błędem byłoby szufladkowanie go do jakiejś jednej kategorii zachowań czy postulatów programowych.

Z pewnością można znaleźć w środowisku działaczek kobiecych osoby rozsądne, które do samego feminizmu podchodzą z pewnym dystansem, traktując go jako narzędzie wygrywania konkretnych spraw, a nie ideologię, do której należy mieć stosunek bezkrytyczny.

Nie trzeba jednak długo szukać, aby natknąć się ruchy bardzo radykalne, które z hasłami równości płci na ustach podejmują działania budzące bardzo poważne wątpliwości.

pikniki imprezy dla dzieci zabawa Poznań Symbolizujące belkę krzyża Chrystusa styły kapłańskie są symbolem władzy kapłańskiej.

Przykładem takiego środowiska jest organizacja feministyczna Femen z Ukrainy, która słynie z agresywnych happeningów.

Jej przedstawicielki pojawiają się roznegliżowane w miejscach publicznych, profanując symbole chrześcijańskie, atakując duchownych lub po prostu siejąc zgorszenie.

Sprawia to, że część opinii publicznej kojarzy feministyczne koncepcje ze swoiście pojmowanym chuligaństwem, co sprawie płci pięknej z całą pewnością dobrze nie służy.