Problem nierówności kulturowych

O wielu dzisiejszych społeczeństwach możemy powiedzieć, że stały się multikulturowe. Nie ma już nic dziwnego w tym, że tak bardzo różne kultury żyją obok siebie. Pojawia się natomiast problem w kwestii tego, jak przedstawiciele poszczególnych kultur są traktowani. Wciąż bowiem da się zauważyć pewną segregację kulturową i podział na kultury lepsze i gorsze.

Nierówności kulturowe występują praktycznie wszędzie tam, gdzie pojawiają się przedstawiciele więcej niż jednej kultury. Dotyczą one niemal każdego aspektu codziennego życia i bardzo trudno jest z nimi walczyć. Im w danym kraju większe jest zróżnicowanie kulturowe, tym zazwyczaj większe występują tam nierówności. Z tym problemem jest bardzo trudno walczyć, gdyż zazwyczaj nie rozgrywa się on na publicznym forum, a w codziennym, prywatnym życiu.

sebastian kulczyk hurtownia i dystrybutor Clementoni bardzo dobre zabawki

Chociaż wiele z państw stara się prowadzić politykę dążącą do tego, by wszelkie nierówności zlikwidować, to problem czasami przybiera tak szeroką skalę, iż jego całkowite usunięcie jest po prostu niemożliwe.