Odżywki do paznokci: tylko domowe są w pełni bezpieczne

Coraz więcej i częściej słyszy się o szkodliwym działaniu sklepowych odżywek do paznokci. Na etykiecie przeczytać można, że poprawią one koloryt płytki paznokcia, wzmacniają ją, zapobiegają rozdwajaniu, a dodatkowo odżywią i nawilżą. Rzeczywistość jest jednak z goła inna. W dostępnych na runku odżywkach do paznokci zawartych jest bowiem wiele składników chemicznych, w tym aldehyd, który jest bardzo szkodliwy dla całego organizmu.

Powoduje on wiele niekorzystnych zmian, w tym także wpływa negatywnie na kondycję paznokci: sprawia, że są one pożółkłe, łamliwe i bardzo miękkie. Sposobem na mocne i zdrowe paznokcie są naturalne sposoby i domowe odżywki do paznokci: nie zawierają grama chemii, przez co mogą jedynie pozytywnie wpłynąć na zdrowie i wygląd paznokci. Idealnym rozwiązaniem może okazać się maseczka majonezowa, która wzmocni i odżywi paznokcie. Majonez należy nałożyć na kilka minut na paznokcie, po czym spłukać.

Idealnym produktem, który nadaje się do odżywiania paznokci jest także siemię lniane. Należy je zalać wrzątkiem, a następnie pokryć nim płytkę paznokci. Pozostawić na kilka minut i spłukać. Do odżywienia paznokci można wybrać również aloes, czosnek, olejek arganowy, czy migdałowy.

Domowe odżywki to pewność skuteczności przede wszystkim bezpieczeństwa!.