Kto się oburzył po ataku na Charlie Hebdo?

Słowa potępienia po ataku terrorystycznym na redakcję „Charlie Hebdo” napłynęły z całego świata. Solidarność z ofiarami wyrazili m.in. Barack Obama, Angela Merkel i papież Franciszek.

Kondolencje przesłał również prezydent Bronisław Komorowski. Watykański rzecznik ks. Federico Lombardi powiedział, że papież Franciszek „wyraża jak najbardziej stanowcze potępienie dla straszliwego zamachu, który pogrążył w żałobie Paryż i „wzywa wszystkich, by oparli się za wszelką cenę szerzeniu się nienawiści i wszelkiej postaci przemocy, fizycznej i moralnej, która niszczy ludzkie życie”. Atak potępiło też wiele krajów muzułmańskich.

W tym sezonie modne suknie na wieczór będą w kolorach jaskrawych Haftowane welony liturgiczne http://ornaty.pl/pol_m_Szaty-Liturgiczne_Welony-231.html szaty produkcji Haftina Atelier

Wyrażając swoje oburzenie wobec wydarzeń w redakcji magazynu szef tureckiej dyplomacji ostrzegł jednocześnie przed niebezpieczeństwem islamofobii. Zapewnił on, że nie ma związku pomiędzy islamem, który nazwał „religią pokoju” a przemocą. Zwrócił także uwagę, aby nie kojarzyć islamu z terroryzmem. Przecież także wyznawcy innych religii dokonują aktów terroru.