Kto pomoże Ci zadbać o Twoje zdrowie psychiczne

Twoje zdrowie psychiczne w bardzo dużej mierze zależy od Ciebie. Jednak otoczenie ma również wpływ na to w jakiej kondycji jest Twoja psychika. Zależy ona od Twoich dzieci, męża/ żony, przełożonego i koleżanek z pracy, a nawet przypadkowo spotkanych ludzi.

Jeśli czujesz, że jesteś coraz bardziej drażliwy, przejmujesz się błahostkami, odbierasz wszystkie sytuacje personalnie, a ponadto nie masz siły, ani ochoty wychodzić z domu: zasięgnij pomocy. Sam możesz nie poradzić sobie z sytuacją w jakiej się znajdujesz. Jeśli czujesz, że sam nie dasz rady poradzić sobie ze swoim stanem zdrowia psychicznego, powinieneś rozważyć wizytę u psychiatry lub psychologa.

Z pewnością wskaże Ci on właściwą drogę prowadzącą do zdrowia. Możesz również zgłosić się do ośrodków terapeutycznych, które prowadzą terapie indywidualne i grupowe. Kolejnym sposobem na pozbycie się zaburzeń psychicznych, może okazać się internetowa grupa wsparcia, lub forum dyskusyjne, na którym z pewnością usłyszysz porady i wskazówki, a dodatkowo otrzymasz dużą dawkę motywacji do zmiany swojego nastawienia.

Pamiętaj, że najważniejsze to walczyć i nie poddawać się pomimo przeciwności i braku chęci.