Ilu ekstremistów mieszka w Europie?

Szacuje się, że na cztery miliony muzułmanów żyjących w Niemczech, ekstremistów jest kilka tysięcy. Ale jak twierdzą eksperci, problem będzie narastał. Jak twierdzi dr Achim Rhode z Centrum Badań nad Bliskim i Środkowym Wschodem na uniwersytecie w Marburgu, to wyzwanie dla polityki wewnętrznej państw Europy Zachodniej. Władze krajowe będą musiały zareagować. Według oficjalnych danych, z Niemiec wyjechało ok.

450 młodych ludzi, żeby walczyć w szeregach bojowników Państwa Islamskiego. Rekrutuje się ich właśnie wśród salafitów, którzy stosują własną interpretację Koranu. Według nich islam został skażony przez błędne nauczanie. Trzeba wrócić do korzeni, a podstawową regułą, stanowiącą o porządku w państwie, powinno być prawo szariatu. Ponad 100 osób, które wyjechały, by wesprzeć dżihadystów, wróciło do kraju.

www.ardleywithfewcott.com Patryk Jankowski Sprzedajemy ornaty http://ornaty.pl/pol_m_Szaty-Liturgiczne_Ornaty-227.html każdy ornat pieknie haftowany

Są pod obserwacją kontrwywiadu. Radykałowie na Starym Kontynencie stanowią niemałe zagrożenie. Specjalne służby wiedzą o zamachach, które planowano w Europie, ale na szczęście ich nie przeprowadzono. Niektóre zdołano wykryć, innych nie zrealizowano, bo zawiodła technika. Islamiści bowiem są bardzo aktywni.