Dress Code

W kręgach biznesowych, poza niezbędnymi umiejętnościami oraz zmysłem przedsiębiorczości, liczy się również wygląd. Od pracowników wielkich korporacji zawsze wymaga się, by byli ubrani odpowiednio do sytuacji, z zachowaniem pewnych standardów, narzuconych przez daną firmę. Co więcej, stosując się do ogólnie przyjętych zasad, zyskuje się pewność siebie i uznanie innych.

Dużą wagę przywiązuje się do kolorów ubrań, w jakich pojawiają się kobiety i mężczyźni. Przede wszystkim są to raczej barwy stonowane, które same z siebie budzą skojarzenia z dystyngowaniem i powagą. Trzeba jednak pamiętać, że czarny jest zwykle zarezerwowany wyłącznie na wyjścia wieczorowe.

Warto natomiast unikać brązów, ponieważ nie jest to elegancki kolor – kojarzy się raczej z motywami ziemi oraz naturą. Kobiety powinny unikać skąpych stroi oraz głębokich dekoltów. Niewskazane jest też, by miały zbyt ostry makijaż lub lakier do paznokci o intensywnym kolorze.

Z kolei panowie nie mogą pozwalać sobie na żadnego rodzaju niedbalstwo – poluzowany krawat, rozpięty kołnierzyk czy zapięta marynarka, gdy przebywają w pozycji siedzącej. Warto pamiętać, że wygląd świadczy też o szacunku, jaki dana osoba ma do rozmówcy.