Domowe sposoby na ładne paznokcie

Dbanie o urodę nie zawsze oznacza częste i kosztowne wizyty u kosmetyczki. Większość podstawowych zabiegów możemy wykonać samodzielnie w domu, bez kupowania specjalistycznego sprzętu i drogich kosmetyków.

Jak zatem dbać o paznokcie w domowych warunkach? Przede wszystkim należy zakupić odpowiednie pilniki (szklane lub papierowe) i używać ich zamiast nożyczek lub cążek. Przycinanie paznokci bowiem wpływa na ich rozdwajanie i niszczenie końcówek.

Regularne stosowanie pilników pomaga w utrzymaniu paznokci w dobrym stanie. Chcąc uzyskać wyjątkowy koloryt paznokci wraz z odpowiednim połyskiem należy każdorazowo je wypolerować specjalną polerką.

Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzać z tą czynnością, gdyż w przeciwnym razie osłabimy strukturę paznokci poprzez starcie zbyt grubej warstwy płytki. Ostatnią kwestię stanowi ochrona naskórka wokół paznokci.

Nawet jeśli są uciążliwe i nie wyglądają dobrze, nie wolno nam ich obcinać ani obgryzać. Usunąć te fragmenty skóry należy za pomocą patyczka i odpowiedniego kremu.