Dobierz odpowiedni kolor lakieru

Dobieramy kolor włosów do naszego typu urody, odcień makijażu do cery czy strój do figury. Wszystkie te elementy wpływają bowiem na ogólny wygląd i potrafią wydobyć nasze zalety, oraz ukryć wady. Podobnie jest także z wyborem lakieru do paznokci – odpowiednio dobrany kolor jest w stanie wysmuklić nasze dłonie i poprawić ich wygląd, natomiast źle dobrany uwydatni nasze mankamenty.

Odcień lakieru do paznokci wybieramy kierując się przede wszystkim tonacją naszej skóry. Staramy się przy tym, aby tonacja lakieru była zbliżona do tej występującej na naszej skórze. Zatem jeżeli skóra naszych dłoni ma wyraźne ciepłe tony, np.

żółte, to stawiamy też na ciepłe kolory lakierów do paznokci. W takim przypadku rezygnujemy zatem z kolorów np. z odcieniem niebieskiego, które mogą sprawić wrażenie bladych i niedokrwionych dłoni.

Pamiętajmy też że wszelkie jasne odcienie tzw. nude, zbliżone kolorem do odcienia naszej skóry świetnie wysmuklają palce i sprawiają wrażenie, że nasze dłonie są szczuplejsze i zgrabniejsze.