Dbaj o zdrowie psychiczne swoich podwładnych

Z pewnością niejednokrotnie zetknąłeś się z tym, że ktoś z Twojego otoczenia cierpi lub cierpiał na zaburzenie, lub chorobę psychiczną. Słyszałeś o tym, ponieważ jest to problem coraz popularniejszy, który może dotknąć każdego: bez względu na wiek, płeć, rasę, czy pełnioną funkcję. Dlatego zawsze staraj się postępować tak, aby nie być przyczyną choroby swoich pracowników.

Dbaj o zdrowie psychiczne swoich podwładnych, a z pewnością będą oni pracować nie tylko efektywniej, ale także z większą satysfakcją. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoi pracownicy mieli zdrowie psychiczne w jak najlepszej kondycji, zwróć uwagę na to, w jaki sposób z nimi rozmawiasz. Pod żadnym pozorem nie krzycz.

Pozwól swoim rozmówcom dojść do głosu. Wysłuchaj ich argumentów i przeanalizuj je. Szukaj kompromisów i negocjuj, a w przypadku utraty kluczowego klienta nie obwiniaj ludzi, tylko poszukaj rozwiązania.

Jeśli przyjmiesz postawę empatycznego i wyrozumiałego, ale zarazem wymagającego przełożonego, możesz mieć pewność, że Twoi pracownicy będą Cię szanowali, a przy tym wykażą się większą efektywnością i pozytywną postawą do pracy, która daje im satysfakcję i poczucie szczęścia.